lustrzany_rotator_1.jpg

Lustrzane elementy wystroju wnętrz są również świetnym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni. Lustra rozświetlają pomieszczenie, pogłębiają wrażenie przestronności, mogą występować jako pojedyncze akcenty dekoracyjne lub stanowić lustrzaną ścianę. Przy odpowiedniej aranżacji duże zwierciadła mogą wyeksponować ulubione meble lub inne elementy wystroju. Duże lustra pasują do małych pomieszczeń, więc jest to odpowiedni wybór dla tych którzy pomimo małego metrażu chcą się czuć komfortowo w swoich czterech kątach. Lustra mają też oczywiście swą funkcję użytkową, wydobywając i podkreślając inne elementy pomieszczenia, które chcielibyśmy uwidocznić. Lustro zawieszone naprzeciwko obrazu, uwidoczni jego walory estetyczne oraz przyciągnie uwagę naszych gości. Pamiętajmy o tym, aby w zwierciadle odbijało się nie tylko światło, ale również ładny widok.  

Projektując wnętrze i planując w nim miejsce na lustrzane meble, należy pamiętać że najlepszym sposobem jest umiejscowienie ich naprzeciwko okna, w ten sposób odbite promienie słoneczne nie tylko rozświetlą dany pokój, ale również podkreślą piękno lustrzanej komody, stolika czy też konsoli. Podobny efekt możemy uzyskać za pomocą lampy czy też kryształowego żyrandola, kiedy promienie tworzą niesamowitą grę świateł. 

Lustrzany asortyment dekoracyjny nie ogranicza się tylko do luster czy też mebli, bardzo ciekawe są też takie ozdoby jak: lampki, żyrandole, szkatułki czy też zegary. Elementy oświetleniowe odbijają światło, tworząc wspaniałą grę cieni, nadając odpowiedni nastrój. Szkatułki mogą posłużyć jako pojemnik na cenne pamiątki, na które często nie możemy znaleźć miejsca. Zegary, dzięki precyzyjnemu wykonaniu i użyciu szkła jako przewodniego materiału, same w sobie stają się eleganckie i przyciągają uwagę swym klasycznym wyglądem. 

Bardzo ciekawe są też kompozycje wykonane z lustrzanych elementów, tworząc efektowną mozaikę, która świetnie sprawdzi się w kuchni. Małe szklane prostokątne elementy, przypominające kafelki rozświetlą kuchnię i optycznie ją powiększą.

Planując wystrój wnętrza z lustrzanymi elementami, pamiętajmy że są one świetnym środkiem przekazu, tego co chcemy uwidocznić w naszym wspaniałym mieszkaniu. Możemy stać się artystami we własnym domu, gdzie gość staje się widzem. 

Zapisz